DzieckoEdukacja i rozwójKulturaWychowanie

Ferie w mieście – co robić z dzieckiem zimą?

Dzieci jeżdżą na nartach

Ferie zimowe to doskonała okazja do tego, by wziąć urlop i spędzić je razem z dziećmi. Można wtedy wyjechać na narty, do ciepłych krajów, ale też znaleźć szereg atrakcji w mieście, które dostosowane są do potrzeb dzieci. Co zatem robić z dziećmi podczas ferii w mieście?

Ferie na lodowisku

W każdym większym mieście tworzone są lodowiska, na które można wybrać się z całą rodziną. Wiele z nich, szczególnie tych, które mają bardziej rozbudowaną infrastrukturę, oferuje także wypożyczanie łyżew, dzięki czemu z takiej atrakcji mogą skorzystać wszyscy, także ci, którzy nigdy nie próbowali tego sportu. Jazda na łyżwach daje wiele radości, zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy mogą odstresować się od pracy i spędzić przyjemnie czas ze swoimi pociechami. Atrakcją są lodowiska organizowane w centrach wielkich miast, które zapewniają niezapomniane widoki podczas jazdy.

Ferie na stoku

Wcale nie trzeba jechać w góry, by móc jeździć na nartach. Wiele miast ma infrastrukturę przygotowaną pod sporty zimowe. Warto więc poszukać informacji na temat tego, czy w naszej miejscowości jest stok, na którym można zjeżdżać na nartach lub na snowboardzie. W takich miejscach często organizowane są zajęcia dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze zjeżdżaniem. Co ciekawe, instruktorzy uczą nie tylko dzieci, ale też chętnych dorosłych.

Aquapark w ferie

Podczas ferii większość aquaparków przygotowuje specjalne atrakcje dla dzieci. Często mogą to być także niższe ceny w wybranych godzinach. Warto wybrać się ze swoimi pociechami do takiego miejsca, by mogły radośnie i aktywnie spędzić czas wolny od szkoły. Baseny, jacuzzi, zjeżdżalnie – dzieci chętnie skorzystają ze wszelkich atrakcji dostępnych w takich kompleksach wodnych.

Oferty domów kultury dla dzieci

Miejskie domy kultury zawsze przygotowują w ferie szereg atrakcji dla dzieci. Mogą to być spotkania ze znanymi osobami, nauka gotowania, zajęcia ze śpiewu, malarstwa, szycia, projekcje filmów, wyjścia do kina, teatru, na wystawy. Warto zapoznać się z ofertami konkretnych domów kultury w naszym mieście i sprawdzić, na jakie zajęcia warto zapisać dzieci, by miło spędziły czas w ferie.

Odkrywanie miasta z dzieckiem

Kiedy pracujemy, a dzieci chodzą do szkoły, zazwyczaj nie mamy czasu na zaznajomienie ich z atrakcjami, jakie oferuje nasze miasto. Podczas ferii warto wykorzystać czas na poznanie historii własnej miejscowości i odwiedzenie atrakcyjnych miejsc, które charakterystyczne są dla danego miasta. Dzieci uwielbiają poznawać nowe rzeczy i szybko chłoną takie informacje, a przecież warto wiedzieć coś o przestrzeni, w której żyjemy.

Wycieczki jednodniowe podczas ferii

Jeśli nie mamy czasu lub funduszy na dłuższe ferie w górach lub innym atrakcyjnym miejscu, pomyślmy o zorganizowaniu jednodniowych wycieczek. To dla dzieci zawsze niesamowita radość, kiedy mogą wybrać się w jakąś podróż, nawet jeśli będzie ona trwała jeden dzień. W zależności od tego gdzie mieszkamy, możemy wybrać się do innego, większego miasta, w góry, nad morze lub nad jezioro. Warto wcześniej sprawdzić, co koniecznie trzeba zwiedzić w danym miejscu i jakie atrakcje organizowane są tam podczas ferii.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *