DzieckoMama i TataZabawa i rozrywka

Gdzie pojechać z dzieckiem na weekendową wycieczkę?

Rodzinny piknik

Weekendowe wycieczki z dziećmi to świetny sposób spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym, zwłaszcza w okresie w wiosenno-letnim, kiedy pogoda zachęca do opuszczenia czterech ścian mieszkania. Jeśli szukacie ciekawych miejsc, które warto obrać za cel takiego wyjazdu, to koniecznie przeczytajcie nasz artykuł.

Krasiejów – propozycja na jednodniową wycieczkę

Jurapark w Krasiejowie (woj. opolskie) to miejsce, w którym żadne dziecko nie będzie się nudzić. Wiele osób poleca ten park dinozaurów twierdząc, że jest to najlepsze tego typu miejsce w Polsce. Także dla dorosłych interesujących się historią czy paleontologią może to być ciekawa wycieczka, gdyż w Krasiejowie faktycznie zostały odnaleziony szczątki zwierząt sprzed 220 milionów lat. Wśród atrakcji znajduje się tam tunel czasu, który można zwiedzić jadąc Dinopociągiem, który przejeżdża także przez fantastyczny plac zabaw dla dzieci oraz park rozrywki. W obu tych miejscach mali podróżnicy chętnie spędzą sporo czasu.

warto przeczytać:  Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje w Polsce?

dinozaury

Pszczyna – bliżej natury

Jeśli macie ochotę poobcować z żywymi zwierzętami, to warto zabrać swoje pociechy do Pszczyny (woj. śląskie), znajduje się tam przepiękny pałac, który warto zwiedzić, ogromny park oraz zagroda żubrów. Najciekawszym momentem są pory karmienia żubrów, dlatego tez warto wcześniej sprawdzić o której najlepiej pojawić się w pobliżu ich zagrody. Oprócz żubrów, można tam spotkać także inne zwierzęta, w tym jelenie, daniele, owce, gęsi czy kaczki. Taka wycieczka na pewno będzie dużym przeżyciem zwłaszcza dla młodszych dzieci.

Muzeum Kolei Wąskotorowej dla wszystkich miłośników kolei

Mało kto nie lubi jeździć pociągiem, a dla dzieci już samo wejście do tego typu pojazdu jest wspaniałą przygodą. Wybierając się do Sochaczewa (woj. mazowieckie) mamy okazję poznać historię kolei, a nasze dzieci będą mogły do tego zabawić się w konduktora lub stanąć za „sterami” lokomotywy. Jeśli wybierzemy się tam w jakiś ciepły letni dzień, to jest duża szansa, że będziemy mogli odbyć podróż 50-letnią kolejką wąskotorową do Puszczy Kampinoskiej.

Kotlina Kłodzka – idealne miejsce na weekendową wycieczkę

W rejonie Kotliny Kłodzkiej jest bardzo wiele atrakcyjnych miejsc, w których można ciekawie i aktywnie spędzić znacznie więcej czasu niż jeden dzień. Warto wybrać się tam na cały weekend, jest to też bardzo dobra propozycja na majówkę lub inny długi weekend w ciągu roku. Do najpopularniejszych punktów turystycznych należą bez wątpienia Błędne Skały, Skalne miasto i Szczeliniec, jednak cały rejon tej krainy geograficznej obfituje w malownicze zakątki i warte odwiedzenia miejsca.

warto przeczytać:  Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem?

Ojcowski Park Narodowy – wspaniałe miejsce na wycieczkę rowerową

Mieszkańcy Krakowa, mogą się tam wybrać na jednodniową wycieczkę, natomiast rodziny z innych zakątków Polski powinny przeznaczyć na to miejsce przynajmniej dwa dni, rezerwując nocleg w jednym z pensjonatów. Widoki są tam przepiękne, wśród najciekawszych miejsc warto odwiedzić Bramę Krakowską, zamek w Ojcowie, Grotę Łokietka, Piaskową Skałę oraz Maczugę Herkulesa.

Udostępnij:

1 comment

  1. mamaitata 26 lutego, 2019 at 08:17 Odpowiedz

    świetne miejsca! Nie znaliśmy ich. Dzieci coraz większe, więc można sobie pozwolić na takie wyjazdy. Jak tylko pogoda się unormuje, to ruszamy na pierwszą wycieczkę!

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *