DzieckoEdukacja i rozwój

Gdzie rozpocząć naukę gry na gitarze w Krakowie?

nauka gry na gitarze

Kraków to miasto kultury. Lista znanych krakowskich artystów z każdym dniem zdaje się powiększać, co nie powinno dziwić. Jest to miasto inspirujące do tworzenia nowej sztuki. Od czegoś należy jednak zacząć. Naukę gry należy zacząć od wyboru instrumentu. Ostatnimi czasy bardzo angażująca dla dzieci okazuje się gra na gitarze, a to dzięki rosnącej popularności tego instrumentu. Poza znaną ASP w Krakowie znajduje się wiele miejsc, które są szansą do rozpoczęcia nauki gry na gitarze dla dzieci w Krakowie.

Nauka gry na gitarze w Krakowie — lista miejsc

Naukę należy rozpocząć od wybrania rodzaju i miejsca lekcji. W tak dużym mieście jak Kraków jest ich sporo, więc najlepiej skupić się na opcji najlepszej właśnie dla naszych dzieci. Nauczyć się gry na gitarze można w wielu miejscach, np. w szkołach publicznych lub prywatnych. Warto też rozważyć lekcje indywidualne z nauczycielem oraz naukę online. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, które warto wziąć pod uwagę.

  • Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie;
  • Szkoła artystyczna Bravissimo o profilu muzycznym;
  • Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Szymanowskiego w Krakowie;
  • Amoroso Centrum Edukacji Muzycznej w Krakowie;
  • Lekcje gry na gitarze online.

Jakie lekcje gry na gitarze wybrać?

Forma lekcji jest bardzo ważna podczas rozpoczynania nauki gry na gitarze, więc warto wiedzieć, jakie stwarzają one różnice, dla dzieci rozpoczynających przygodę z muzyką. Muzyczna szkoła publiczna to miejsce, gdzie dzieci kształcone są od podstaw, z zamiarem kontynuowania edukacji na pełną skalę. Szkoły I i II stopnia to odpowiedniki podstawówek i liceum, które ukierunkują rozwój dzieci w stronę gry na instrumencie. Szkoły publiczne najczęściej uczą również gry klasycznej. Nie ma tu więc mowy o nauce gry na gitarze elektrycznej. Z drugiej strony muzyczne szkoły prywatne to miejsca, w których dla dzieci przygotowane są zupełnie inne i bardziej współczesne programy do nauki. Miejsca te oferują również pełne wykształcenie muzyczne, ale nauka przebiega tam bez uwzględnienia wzorca państwowego. Dodatkowo coraz częściej można trafić na dedykowane lekcje z nauki gry na gitarze elektrycznej.

Pozostaje jeszcze nauka gry na gitarze w postaci lekcji indywidualnych. Największą różnicą dla dzieci jest tu fakt, że odbywa się ona w najbardziej dogodnym dla ucznia miejscu. W tym wypadku nauczyciel prywatny często może jeździć nawet po całym Krakowie, aby zapewnić jak najlepsze miejsce do nauki. To samo ma do siebie nauka gry na gitarze online. Ta metoda może okazać się najlepsza dla dzieci, które są w Krakowie nowe i nie należą do żadnej szkoły.

Lekcje gry na gitarze i ich cennik

Przy wyborze z listy miejsc do nauki gry na gitarze warto skupić się na cenie takich lekcji. Najtańsza wydaje się tu więc muzyczna szkoła publiczna, jednak trzeba się tu przystosować do klasycznej formy nauki oraz do podanego grafiku. Szkoła prywatna to miejsce nieco droższe, ale daje ono więcej współczesnych propozycji lekcji. Nauka gry na gitarze u prywatnego nauczyciela również swoje kosztuje, ale daje więcej dowolności, jeśli chodzi o czas i miejsce nauki. To samo tyczy się lekcji gry na gitarze online, jednak tu lista miejsc do nauki jest wręcz nieograniczona. Nie trzeba nawet mieszkać w Krakowie.

Powyższa lista miejsc do nauki gry na gitarze dla dzieci w Krakowie jest więc bardzo zależna od aktualnej sytuacji rodzica oraz preferencji dzieci. W Krakowie miejsc tych jest na tyle dużo, że nie powinno stanowić problemu znalezienie jednego. Szkoła publiczna, prywatna czy nauka indywidualna, wszystko zależy od tego, co akurat będzie najlepsze dla dzieci.

Udostępnij:

2 comments

  1. Rozdarta... 5 stycznia, 2023 at 13:20 Odpowiedz

    Zawsze myślałam, że szkoła muzyczna to najlepsze miejsce, by rozwijać muzyczną pasję dziecka…. Ale wszyscy moi znajomi po szkole muzycznej odradzają mi tego pomysłu :/

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *