DzieckoEdukacja i rozwójWychowanie

Zagraniczne wakacje z dzieckiem – jakie miejsca wybrać?

Kobieta z dzieckiem nad wodą

Morze Bałtyckie to coraz rzadziej wybierany kierunek wśród rodziców, którzy planują wakacje z dziećmi. Najczęściej zawodzi brak pogody, wysokie ceny i brak wielu atrakcji dla dzieci. O wiele lepiej przygotowane są kraje na południu Europy, gdzie można też liczyć na świetną pogodę. Do jakich zagranicznych krajów warto jechać z dziećmi na wakacje?

Chorwacja

Wśród Polaków to niekwestionowany numer jeden. Chorwacja od wielu lat cieszy się u nas niesłabnącą popularnością. Głównie przez świetną pogodę, piękne krajobrazy i dobrze wyposażoną infrastrukturę turystyczną. Wiele ośrodków w Chorwacji przygotowanych jest także na przyjazd dzieci. To przygotowanie objawia się w wyposażeniu miejsc noclegowych (łóżeczka, krzesełka do karmienia), placów zabaw wokół hoteli, parków wodnych, ale i animatorów, którzy potrafią zapewnić dziecku rozrywkę, kiedy rodzice chcą odpocząć. Do Chorwacji jest też dobra komunikacja. Dostać się tam możemy samochodem, co często wybierają rodziny z dziećmi, lub samolotem. Wśród najczęściej wybieranych miejscowości jest Baska, Stara Baska i Medulin, głównie z uwagi na piękne plaże, łagodne zejście do morza i brak tłumów.

warto przeczytać:  Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem w Polsce?

Bułgaria

Na drugim miejscu plasuje się Bułgaria, która kusi Polaków pięknymi plażami i atrakcyjnymi cenami (są niższe niż w Chorwacji). Większość kurortów w tym kraju jest dostosowana do przyjazdu najmłodszych. Najlepiej wyposażone są oczywiście hotele, które mają w ofercie łóżeczka dla dzieci. Wynajmując prywatny apartament lub domek też można liczyć na takie udogodnienia, jednak może się okazać, że trzeba będzie za nie dopłacić. Bułgaria oferuje przede wszystkim ciepłą, słoneczną pogodę, piaszczyste plaże i parki wodne dostosowane również do dzieci. Polacy wybierający się do tego kraju z rodziną, najczęściej jadą do kurortu Złote Piaski i miejscowości Obzor, w której nie ma tłumów, jest kameralnie, malowniczo, są czyste plaże i mnóstwo restauracji.

Hiszpania

Polacy coraz częściej podróżują do Hiszpanii, a to przez szereg atrakcji, jakie oferuje ten kraj, także dla najmłodszych. Najpopularniejsza jest Costa Calma i Fuerteventura, gdzie jest dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne. Oprócz pięknej pogody i piaszczystych plaż z czystą wodą, możemy liczyć na dobrze wyposażone miejsca noclegowe, które dostosowane są do potrzeb dzieci. Na terenie ośrodków są zazwyczaj baseny i brodziki dla maluchów, a oprócz tego zapewniana jest opieka wykwalifikowanych animatorów. To, co przyciąga rodziców do Hiszpanii, to atrakcje. Razem z dziećmi można wybrać się na wycieczkę na safari, przejechać się na wielbłądzie lu wypłynąć w rejs łodzią podwodną.

warto przeczytać:  Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje w Polsce?

Grecja

W przypadku Grecji, Polacy najczęściej wybierają się na Zakynthos, głównie z powodu pięknych, lazurowych widoków, piaszczystych plaż i sprawdzonej pogody. Wśród atrakcji dla dzieci wymienić można rejsy do słynnej Zatoki Wraku, rejsy w poszukiwaniu żółwi Caretta, zwiedzanie Błękitnych Grot i świetnie wyposażone aquaparki i parki rozrywki. Hotele są oczywiście świetnie wyposażone i przygotowane na przyjazd młodych gości, szczególnie kiedy zdecydujemy się na opcję All Inclusive.

Udostępnij:

1 comment

  1. travelfam 26 lutego, 2019 at 12:47 Odpowiedz

    Bardzo dobre miejsca są wybrane. Takie, które właśnie są najbezpieczniejsze. Moim zdaniem nie ma co z dzieckiem jechać do Egiptu itp. Tam nawet flora bakteryjna jest nie taka jak trzeba.

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *