DzieckoZabawa i rozrywka

Atrakcje dla dzieci w górach – TOP 5, co robić z dzieckiem w górach?

Ojciec i dziecko w górach

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów, które zazwyczaj oznaczają dokładne planowanie, gdzie się jedzie i co się będzie robić. Dzieci zazwyczaj są dosyć wymagające pod tym względem i każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ze muszą mieć jakieś ciekawe atrakcje. Często wybieranym kierunkiem wakacyjnym są góry – warto więc sprawdzić, co warto robić z dzieckiem właśnie tam.

  1. Atrakcje dla dzieci w górach – park linowy
  2. Atrakcje dla dzieci w górach – parki rozrywki
  3. Atrakcje dla dzieci w górach – spływ pontonowy
  4. Atrakcje dla dzieci w górach – muzea, skanseny
  5. Atrakcje dla dzieci w górach – parki leśne

1. Atrakcje dla dzieci w górach – park linowy

Dlaczego by nie? Wprawdzie parki linowe obecnie można znaleźć w praktycznie każdym zakątku Polski, ale góry pod tym względem nie ustępują i zdawać by się mogło, że nawet wypadają na tym tle lepiej. Dlaczego? Najczęściej takie parki linowe umiejscowione są w ciekawych warunkach przyrodniczych, w gęstych lasach i z widokami na góry. Zdarza się też, że oprócz skakania po drzewach można liczyć także na dodatkowe atrakcje. Park linowy można znaleźć w Istebnej w Beskidach Śląskich: bcamp.pl/park-linowy/, ale także w wielu innych miejscowościach górskich. Turystyka górska poniekąd wymaga od organizatorów i miejscowych, by swoje oferty dostosowywali także do dzieci.

warto przeczytać:  Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje w Polsce?

Dziecko w parku linowym

2. Atrakcje dla dzieci w górach – parki rozrywki

Wbrew pozorom parków rozrywki jest coraz więcej, także w górach. Mają one różny charakter i mogą albo być standardowymi parkami z karuzelami, albo oferować wiele innych atrakcji. Można do tego zaliczyć chociażby parki dinozaurów, owadów czy wiele, wiele innych. Często oprócz czystej rozrywki, można również liczyć na walory edukacyjne, a co za tym idzie, dziecko nie tylko się bawi, ale i uczy. Na pewno jadąc w góry, warto jest się zorientować, czy okolica, do której zmierzamy posiada jakieś parki rozrywki. Można tutaj też wspomnieć o Zatorze, czyli miejscowości, w której znajduje się Energylandia, jeden z największych parków rozrywki w Polsce, stworzony zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

3. Atrakcje dla dzieci w górach – spływ pontonowy

W miejscowościach górskich spływy pontonowe i podobne są bardzo powszechną atrakcją oferowaną najmłodszym turystom, choć zapewne niejeden dorosły także mógłby się łatwo namówić na taki spław. Z innych wodnych rozrywek często spotykanych w górskich miastach są kule na wodzie. Dla dzieci także jest to wyjątkowo dobra zabawa, kiedy to mogą wejść do dużej napompowanej kuli i próbować poruszać się po wodzie – trzeba przyznać, nie jest to łatwe. Licznie oferowane zjeżdżalnie różnego typu na pewno spodobają się naszym pociechom.

warto przeczytać:  W góry z dzieckiem - gdzie jechać, jak wybrać hotel, o czym pamiętać?

4. Atrakcje dla dzieci w górach – muzea, skanseny

Nie samą zabawą się żyje i czasem warto nieco zwolnić. Mniejsze i większe miejscowości górskie posiadają liczne skanseny i muzea, zarówno historyczne, jak i przyrodnicze, które dla dzieci mogą być naprawdę ciekawą gratką. Często takie miejsca przygotowane są specjalnie dla najmłodszych oferując ciekawe zabawy czy rozrywki, które mają zachęcić ich do poznawania świata i zwiększy zainteresowanie oglądaną wystawą. Poza tym, to doskonałe miejsca, by nauczyć czegoś dzieci, nie tylko jeżeli chodzi o konkretną tematykę muzeum czy skansenu, ale też coś co przyda się każdemu z nas – cierpliwości, spokoju, zachowania ciszy i może zaszczepić w dziecku ciekawość do otaczającego go świata.

Skansen muzeum

5. Atrakcje dla dzieci w górach – parki leśne

Co może być ciekawego w parkach leśnych? Bardzo wiele, biorąc chociażby pod uwagę jeden z najpopularniejszych takich miejsc, czyli Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. To niezwykle miejsce spotkania człowieka z przyrodą, a dla dzieci naprawdę może być ciekawą rozrywką. Nie tylko zasięgną wiedzy o florze i faunie, ale także spotkają leśne zwierzęta, które poruszają się tam swobodnie. Można zobaczyć także pokaz ptaków drapieżnych, wpaść do sowiarni czy przejść się aleją bajkową. Dla dzieci dostępny jest także plac zabaw, więc w przerwie w zwiedzaniu, rodzice mogą usiąść i odpocząć, a dzieci nieco wyszaleć.

warto przeczytać:  Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje w Polsce?
Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *