Dziecko

Co robić z dziećmi w górach, gdy pada?

gdzie pojsc z dziecmi gdy pada w gorach

Dzieci zadowolone, wszyscy spakowani, przyjeżdżacie na miejsce wypoczynku i okazuje się, że w górach pada deszcz. Co więc robić? Na szczęście jest sporo możliwości, jak wykorzystać czas w górach, nawet podczas niesprzyjającej pogody. Jak to zrobić, opisujemy poniżej!

Aquaparki i termy odpowiedzią na deszcz w górach

Jedną z propozycji spędzania czasu z dziećmi w górach, kiedy pada, jest skorzystanie z szerokiej oferty aquaparków i term. W górach nie brakuje wodnych parków rozrywki, w których wyszaleć się mogą dzieciaki. Znajdziesz je zarówno w Zakopanem, jak i w Chochołowie, Białce Tatrzańskiej czy Szaflarach.

Wodne parki rozrywki obfitują w wiele atrakcji, które na pewno spodobają się dzieciom i sprawią, że pociechy zapomną o niesprzyjającej pogodzie. Aquaparki i termy posiadają również ofertę dla dorosłych. Można się tam zrelaksować w SPA lub skorzystać z relaksujących masaży czy zabiegów.

Muzeum Tatrzańskie na niepogodę w górach

Odwiedzenie Muzeum Tatrzańskiego, które znajduje się w Zakopanem to zawsze dobry pomysł na wspólne, rodzinne spędzenie czasu. Zwiedzać można zarówno wystawę dotyczącą historii regionu, jak i podziwiać tradycyjną, góralską chatę, w której ciekawość zawsze wzbudzają przedmioty codziennego użytku czy kolorowe, ludowe stroje.

Dodatkową atrakcją w Muzeum Tatrzańskim jest ekspozycja, która przedstawia tatrzański świat roślin i zwierząt. Warto wspomnieć, że te drugie występują w niej w naturalnych rozmiarach.

Zwiedzanie kopalni soli Wieliczka

Podziemny świat Wieliczki robi wrażenie na małych i dużych. jest to idealny pomysł na spędzanie czasu z dziećmi w górach, gdy pada. Liczne atrakcje pozwalają na spędzenie miło czasu, który oprócz wprawienia w zachwyt również wiele uczy najmłodszych. Jeśli dysponujecie czasem, to warto zdecydować się na nocleg pod ziemią, w specjalnie przygotowanych solankowych komnatach. Nie dość, że jest to oryginalna atrakcja, którą dzieci zapamiętają na długo, to jeszcze będzie miała pozytywny wpływ na zdrowie.

Dla miłośników skoków Kamiland, czyli historia Kamila Stocha

Kamiland jest jedną z najnowszych atrakcji, którą warto sprawdzić, będąc w górach całą rodziną, szczególnie kiedy pada. Galeria ta powstała w 2021 roku i od samego początku cieszy się ogromną popularnością. Kamiland to siedem sal tematycznych, w których podziwiać można ponad pół tysiąca eksponatów. Wśród nich znajdują się olimpijskie medale, Kryształowe Kule czy Złote Orły. Atrakcją jest oprowadzanie przez samego mistrza Kamila Stocha, który w przygotowanych materiałach audiowizualnych, opowiada o swojej sportowej karierze.

Deszcz w górach? Zabierz dzieci do Zamku Zagadek

Zamek Zagadek w Wiśle to ciekawa atrakcja, która dostosowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a nawet seniorów. Jest to miejsce w pełni bezpieczne, sale nie są zamykane na klucz, a gry uczą nieszablonowego myślenia i cieszą się ogromną popularnością wśród małych i dużych.

 

Udostępnij:

3 comments

  1. Jane 8 lutego, 2023 at 11:47 Odpowiedz

    Jest wiele możliwości na spędzanie czasu z dziećmi w górach gdy pada. Jeśli nie jest to jakaś wielka ulewa, to ubeiramy się odpowiednio, nieprzemakalna kurtka + kalosze i spacerujemy. Jeśli pogoda nie pozwala to basen czy aquapark jest zawsze dobrą opcją 😉

  2. Emmett 13 lutego, 2023 at 12:14 Odpowiedz

    Park wodny to chyba najlepsza atrakcja dla dzieci w górach, gdy pada! Można się wygrzać w jacuzzi albo poćwiczyć pływanie!

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *