Dziecko

Gdzie w góry z dziećmi na narty?

dziecko na nartach

Zastanawiasz się, gdzie w góry z dziećmi na narty warto się wybrać? Zwłaszcza w przypadku maluchów stawiających pierwsze kroki w tym zimowym sporcie, dobre rozwiązanie stanowi zdecydowanie się na miejscowość, w której funkcjonują szkółki narciarskie. Dzięki temu dzieci szybciej załapią technikę jazdy. Sprawdź, gdzie na narty w Polsce warto pojechać.

Narty z dzieckiem w Szczyrku

Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci są zaawansowanymi narciarzami, czy też dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, znakomitym lokalizacją na szlifowanie umiejętności jazdy jest Szczyrk. W tej miejscowości znajdziesz przedszkole narciarskie Eskimoski, w którym Twoje pociechy będą mogły nauczyć się techniki poruszania się na nartach. Świetnym miejscem do zdobywania doświadczenia na stoku są wyciągi Krasnal (zlokalizowany niedaleko Ośrodka Czyrna-Solisko), Osiołek, Kaimówka, Bartuś oraz Biały Krzyż niedaleko Przełęczy Salmopolskiej. Natomiast bardziej doświadczone osoby mogą spróbować swoich sił na wyciągach Skrzat i Harnaś.

Narty w górach z dziećmi w Ustroniu

Zastanawiasz się, gdzie w góry z dziećmi na narty warto pojechać? Miejscowością idealną na białe szaleństwo jest Ustroń. Znajdziesz tu wiele tras stworzonych do jazdy na nartach dla początkujących i zaawansowanych miłośników tego zimowego sportu. Dobrymi stokami do nauki poruszania się nartach są Czantoria Stokłosica i Ustroń Zawodzie z naśnieżanymi i regularnie ratrakowanymi trasami. Jeżeli Twoje pociechy pewnie czują się na stoku, możesz zdecydować się na jeden z bardziej wymagających wyciągów — np. Poniwiec, Palenicę Jaszowiec czy też Czantorię Solisko.

Wyjazd na narty z dziećmi do Krynicy-Zdroju

Jeśli planujesz wypoczynek w górach z dziećmi z szaleństwem na stoku, to dobrym pomysłem jest wybranie się do Krynicy-Zdroju. To świetne miejsce dla rodzin z maluchami, ponieważ wiele stacji narciarskich oferuje trasy przeznaczone tylko dla dzieci, a na stokach funkcjonują szkółki narciarskie. Jedną z tras stworzą z myślą o najmłodszych miłośnikach narciarstwa jest Kubusiowy Stok ze specjalnym taśmowym wyciągiem SunKid. Niezwykłą atrakcją, która czeka na szczycie na dzieci jest snowtubig, czyli zjazd na oponie.

Znakomitym stokiem do nauki jazdy na nartach jest również Jaworzynka Krynica. W tym miejscu można uczestniczyć w zajęciach szkółki narciarskiej, a także wypożyczyć potrzebny sprzęt. Innymi miejscami wartymi uwagi, gdy wybierasz się w góry z dziećmi, aby pojeździć na nartach, są m.in. Centra Narciarskie Azoty, Tylicz Ski i Master Ski, a także stoki Słotwiny i Henryk. Natomiast zaawansowani miłośnicy narciarstwa mogą wybrać trudniejsze i bardziej wymagające trasy.

Istnieje wiele malowniczych miejscowości, gdzie warto wybrać się na narty w góry. Liczne ośrodki oferują lekcje instruktażowe dotyczące podstawowych technik jazdy, a także możliwość wypożyczenia niezbędnego sprzętu. Gdzie według Ciebie warto pojechać w góry z dziećmi? Czekamy na Twoje propozycje w komentarzu pod tym artykułem.

Udostępnij:

1 comment

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *