Wychowanie

Polisa dla Dziecka – co wybrać?

Dzieci z racji wieku nie mogą samodzielnie przystąpić do żadnego rodzaju polisy, ale na szczęście rodzice lub opiekunowie prawni mogą zapewnić dziecku ubezpieczenie, np. wykupując ubezpieczenie na życie z rozszerzeniem na całą rodzinę. Rodzinę można ubezpieczyć, zarówno decydując się na ubezpieczenie grupowe w pracy, jak i indywidualną polisę. Ubezpieczenie, które jest dedykowane specjalnie dla dzieci i może zostać zakupione dla dziecka przez osobę dorosłą, jest ubezpieczenie NNW Dziecka. Polisa NNW działa w razie nagłych, nieszczęśliwych wypadków i zapewnia rodzinie wsparcie finansowe, jeśli wskutek wypadku dziecko wymaga leczenia lub rehabilitacji, albo trafiło na dłużej do szpitala.

Jak działa ubezpieczenie NNW Dziecka?

NNW Dziecka to ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Jako NW rozumie się losowe zdarzenie, wywołane czynnikiem niezależnym od poszkodowanego, wskutek którego dziecko doznało trwałego lub tymczasowego uszczerbku na zdrowiu. Takim zdarzeniem może być przykładowo złamana ręka, uszkodzenie głowy, wybity ząb wskutek upadku, zachorowanie na ciężką chorobę (np. udar), pobyt w szpitalu z powodu choroby (np. zatrucie pokarmowe), ukąszenia, pogryzienia przez zwierzęta i wiele innych sytuacji. Ubezpieczenie NNW z szerokim zakresem pozwoli skorzystać z polisy w dużej ilości przypadków. Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne i działa już od następnego dnia po zakupie, nie ma w nim karencji, obowiązuje przez cały rok, a wznowienie należy wykupić samodzielnie, ponieważ polisa nie wznawia się automatycznie. NNW Dziecka to produkt przeznaczony głównie dla dzieci w wieku od 0 do 19 lat, więc ubezpieczeniem może zostać objęte nawet nowonarodzony maluch.

dziecko

Ubezpieczenie Dziecka Porównywarka

NNW dla Dziecka można zakupić na początku września w szkole lub indywidualnie – my polecamy kupować NNW samodzielnie, ponieważ tylko wtedy można mieć wpływ na szerokość zakresu, wysokość sum ubezpieczenia oraz rocznej składki. Większość towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenia NNW dla Dzieci, dlatego przed zakupem warto porównać kilka propozycji i wybrać NNW, które spełni nasze oczekiwania i potrzeby. Jednym z lepszych NNW na rynku jest ubezpieczenie NNW Dziecka (oferta Compensy). W ramach polisy za 75 zł rocznie rodzice mogą zapewnić sobie i dziecku najlepszą ochronę. SU za nieszczęśliwy wypadek w tym wariancie wynosi 45 000 zł, SU w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu do 10% to 40 000 zł (1% za 400 zł), dzienne świadczenie z tytułu choroby to 35 zł za dzień, za rehabilitację i leczenie świadczenie zwrot kosztów nawet do 16 000 zł, poważne zachorowanie do 5000 zł oraz świadczenia z tytułu pogryzień czy ukąszeń przez zwierzęta (200 zł).

Ubezpieczenie NNW Dziecka to niezastąpione wsparcie finansowe dla rodziny w razie wypadku dziecka. Odpowiedzialny rodzic z polisą nie będzie miał problemów w uzyskaniu pieniędzy na leczenie dziecka, dzięki czemu będzie mógł zapewnić mu godną i odpowiednią rehabilitację oraz rekonwalescencję.

Udostępnij:

1 comment

  1. ciemna noc 22 kwietnia, 2022 at 13:46 Odpowiedz

    Ja uważam, że polisa powinna być jak najszersza, mimo że to dziecko. Życie bywa przewrotne i dzieje się teraz coraz więcej tragedii z udziałem maluszków

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *