DzieckoZabawa i rozrywka

Gdzie w góry z dziećmi — 3 polskie miejscowości godne uwagi

dziecko w gorach

Górskie wędrówki są nie tylko świetnym sposobem aktywnego spędzania czasu z całą rodziną, ale również idealną okazją do poznania piękna przyrody. Jeśli chcesz dostarczyć swoim dzieciom niesamowitych wrażeń i wzbogacić je o ciekawe doświadczenia, koniecznie wybierz się z maluchami w góry. Oto 3 polskie miejscowości, które warto odwiedzić w górach.

Szczawnica w Pieninach

Jeśli zastanawiasz się, gdzie w góry z dziećmi warto się wybrać, to koniecznie odwiedź Szczawnie w Pieninach. Miejscowość ta stanowi świetną lokalizację do górskich wycieczek i korzystania z licznych atrakcji. Wybierzcie się do Wąwozu Homole położonego we wsi Jaworki. Wędrówka jego szlakiem stanowi świetną okazję do podziwiania płynącego tam potoku i utworzonych na nim kaskad. Na ścianach wąwozu osadził się biały i czerwony wapień, co sprawia, że to miejsce jest jeszcze bardziej malownicze. Natomiast na horyzoncie górują turnie.

Warto też wybrać się do Doliny Białej Wody, by podziwiać fantazyjne formacje skalne takie jak Czubata Skała, Czerwona Skała czy też Bazaltowa Skała. To jeden z idealnych szlaków dla dzieci, ponieważ wędrówka nim nie jest bardzo wymagająca, a na trasie znajdują się liczne ławeczki sprzyjające odpoczynkowi. Górską wycieczkę z dziećmi można rozpocząć również od wjazdu kolejką na Palenicę ze Szczawnicy, a następnie podążać szlakiem w kierunku Szafranówki i Orlicy. Warto także zdobyć Trzy Korony i Sokolice, by nacieszyć oko widokiem Tatr na horyzoncie i przekroczyć płynący tam Dunajec.

Kudowa-Zdrój w okolicy Gór Stołowych

Jedną z najbardziej popularnych górskich miejscowości wybieranych przez rodziny z maluchami jest Kudowa-Zdrój. Zatem jeśli wciąż nie wiesz, gdzie jechać w góry z dziećmi, warto rozważyć wycieczkę w okolicę Gór Stołowych. Na dzieci czekają tutaj liczne atrakcje takie jak Muzeum Zabawek Bajka, Szlak Ginących Zawodów oraz park linowy. W Kudowie-Zdroju można także odwiedzić Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych oraz Muzeum Minerałów i Kamieni Szlachetnych.

To fantastyczne miejsce do długich górskich wędrówek, które spodobają się nawet najmłodszym. Warto wybrać się na Szczeliniec Wielki, Błędne Skały czy też Korunę, gdzie znajduje się wielka huśtawka. Z całą pewnością, odwiedzając Góry Stołowe, trzeba zobaczyć także Skalne Grzyby, Radkowskie Skały oraz Białe Skały.

Karpacz w Karkonoszach

Nie musisz długo się zastanawiać, gdzie w góry z dziećmi latem warto pojechać, ponieważ bardzo dobrą lokalizacją na aktywne spędzenie rodzinnych wakacji jest Karpacz w Karkonoszach. Malownicze szlaki zachwycą nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Z maluchami warto się wybrać do Doliny Wilczego Potoku, natomiast starsze dzieci mogą spróbować wspinaczki pod okiem instruktora na Kruczych Skałach. W miejscowości tej znajdują się również liczne atrakcje turystyczne takie jak Muzeum Zabawek, Muzeum Klocków LEGO, Park Rozrywki Karkonoskie Tajemnice, Park Bajek czy też Kolejka turystyczna Karpacz Ekspress.

Teraz już nie musisz się głowić, gdzie w góry z dziećmi na formie można się wybrać. Górskie miejscowości oferują bardzo wiele atrakcji dla najmłodszych, dzięki którym wspólny wyjazd będzie wyjątkowy. Gdzie w góry z dziećmi warto jeszcze wyjechać? Czekamy na Twoje propozycje.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *