DzieckoZabawa i rozrywka

Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem w Polsce?

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice czekają na wakacje jak na największy prezent w roku. Trudno się temu dziwić, skoro tak naprawdę ten jeden raz w roku maluchy mają mamę i tatę na wyłączność, bo dopiero wtedy mogą oni wziąć dłuższy urlop w pracy i nadrobić czas ze swoją pociechą. Jednak wybór odpowiedniego miejsca na wakacje z dzieckiem wcale nie jest taki prosty. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

Polskie morze

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się z dzieckiem nad morze. Przede wszystkim, maluch ma możliwość oddychania naprawdę czystym i świeżym powietrzem, w którym unosi się duża ilość jodu, a tego dziecięcy organizm bardzo potrzebuje. Kolejnym powodem jest mnóstwo atrakcji, sprzyjających beztroskiej zabawie. Niezależnie od tego, czy planujesz pierwszy, czy kolejny już wyjazd nad Bałtyk, pomysłów na to, gdzie na wakacje nad morzem podsuwa Aces.pl, serwis, dzięki któremu znajdziesz dogodne miejsce dla całej waszej rodziny. Wspólne pływanie w morzu, układanie zamku z piasku, spacery po okolicach, rejsy statkiem, kosztowanie nadmorskich przysmaków z pewnością zadowolą każdego malucha. Z racji tego, że pogoda nad morzem nie zawsze rozpieszcza, pomyśl o zakwaterowaniu w ośrodku, który zapewni szereg atrakcji dla dziecka, również w pochmurne dni. Poszukaj kompleksów z basenami, zjeżdżalniami, animatorami, którzy wymyślą dla dzieci ciekawe zabawy i wypełnią im czas. Miejscami, do których najczęściej wyjeżdżają rodziny z dziećmi to Łeba, Darłowo, Ustka, Jarosławiec, a także Gdańsk.

warto przeczytać:  Filmy dla dzieci. Co można obejrzeć z dzieckiem?

Mazury z dzieckiem

Dla tych, którzy chcą uciec z miasta i pojechać z dziećmi nad wodę, lecz uniknąć przy tym tłumów turystów, idealną alternatywą będą Mazury. Opcji na ciekawe spędzenie czasu jest wiele. W piękne dni można pójść na spacer i zwiedzić okolice, jak również zaszaleć w parkach rozrywki. Te oferują m.in. przejażdżki kolejką, parki miniatur, place zabaw, poligony czy gród średniowieczny. Dla tych maluchów, u których rodzice zaszczepili zainteresowanie historią, z pewnością interesująca będzie wizyta w skansenie czy w Wilczym Szańcu, gdzie będą mogli zobaczyć podziemne fortyfikacje bunkrów wojennych. Miłośnicy zwierząt będą mieli okazję przyjrzeć się im bliżej w mini zoo, a pasjonaci astronomii, obejrzeć bliżej niebo w planetarium. Również i w tym wypadku warto wybrać taki ośrodek, w którym na miejscu znajdują się baseny oraz organizowany jest czas dla dzieci w pochmurne i deszczowe dni. W przypadku Mazur najchętniej wybierane miejscowości to Mrągowo, Olsztyn, Mikołajki, Gierłoż.

Chłopiec w kasku nad wodą

Wakacje w górach

O zaletach i walorach górskiego klimatu i krajobrazu nie trzeba nikomu mówić. Czyste powietrze, ruch i oderwanie się od ekranu telefonu to najlepsze co można zrobić dla dziecka. W słoneczną pogodę wyruszcie na wycieczkę rowerową lub na spacer po górach, pozwiedzajcie okolice, spróbujcie regionalnych potraw, zawitajcie do muzeum i cieszcie się wspólnie spędzonym czasem. W pochmurne dni, które w górach też mogą się zdarzyć, pograjcie razem w gry planszowe, w karty, poczytajcie książki lub zabierzcie ze sobą grilla i urządźcie małą rodzinną ucztę z kiełbaskami i szaszłykami. Miejscowości górskich możecie pojechać to m.in. Krynica-Zdrój, Tylicz, Zakopane.

warto przeczytać:  Jak pomóc dziecku znaleźć pasję?
Udostępnij:

1 comment

  1. Wincenty 20 kwietnia, 2022 at 13:40 Odpowiedz

    Dla każdego z nas to polskie morze jest takim miejscem, gdzie chcemy zabrać dziecko. Jak jest małe, to góry średnio wchodzą w grę. Ja za to polecam Mazury. Choć trzeba mieć szczęście do pogody. Jednak tam jest wiele atrakcji, z których można skorzystać całą rodziną.

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *