DzieckoEdukacja i rozwój

Klocki Mega Bloks – które dla chłopca, a które dla dziewczynki?

Napis z klocków

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się jak najlepiej zarówno poprzez zabawę jak i edukację. Znane na całym świecie zestawy klocków Mega Bloks są doskonałe jakościowo i bezpieczne, co jest ważne zwłaszcza w przypadku mniejszych pociech. Duże i kolorowe klocki Mega Boks dobrze leżą w dłoni i nie ma ryzyka, że malec je połknie. Można znaleźć wśród nich te dla dziewczynek i chłopców, a także uniwersalne.

Uniwersalne zestawy klocków Mega Bloks

Kanadyjska firma Fisher Price i producent klocków Mega Bloks stworzyła niepowtarzalne zestawy do zabawy zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. „Spacerowy słonik” przypadnie z pewnością do gustu obojgu. Kręcące się w brzuszku słonika klocki można wyjąć i zbudować hipopotama, tukana i inne egzotyczne zwierzaki. Kolejnym uniwersalnym zestawem jest 150 elementów klocków w „Torbie Deluxe”, z których dzieciaki zbudują wszystko, co tylko im się zamarzy.

Chłopców i dziewczynki zajmie także budowanie „Przygodowego miasteczka” i „Przygodowego zoo” – zestawy te przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1-5 lat. Jak widać, dostosowanie do wieku oraz różnorodność zestawów tematycznych to ich niewątpliwe zalety. Plusem klocków Mega Bloks jest także dostępność, znaleźć je można w wielu sklepach z zabawkami, w tym na https://www.urwis.pl/klocki/klocki-mega-blocks. Mali budowniczowie nie zrobią sobie też nimi krzywdy, gdyż duże rozmiary klocków uniemożliwiają ich połknięcie.

Spacerowy słonik i przygodowe miasteczko, zabawki

Jakie zestawy klocków Mega Bloks wybrać dla chłopca?

Wśród klocków Mega Bloks znajdzie się wiele takich, którymi z chęcią pobawią się i dziewczynki i chłopcy. Jednak zestaw „Tomek i Przyjaciele” na pewno zdecydowanie spodoba się tym drugim. Mały konstruktor dzięki serii z ulubionym Tomkiem nauczy się liczyć i dopasowywać do siebie kolory. A oprócz tego lokomotywka pomieści wszystkie klocki z tego zestawu. Pozostając w temacie pojazdów (bo te chłopcy jednak lubią najbardziej), warto dodać, że mali inżynierowie chętnie będą bawić się „Wyścigową ciężarówką”. Pojazd można rozłożyć i zbudować z niego rampę dla innego, nieco szybszego autka. Chłopcy ucieszą się z „Wozu policyjnego Peter” oraz „Wozu strażackiego Freddy”. Który mały bohater nie chciałby mieć ich w swojej kolekcji zabawek?

Chłopiec i zabawkowe autko

Klocki Mega Bloks dla dziewczynek

Dziewczynki na pewno będą zachwycone „Piernikowym placem zabaw”, gdzie dwie ślicznie wykonane figurki najpierw zjeżdżają z karuzeli, a potem udają się do domku z piernika. Warto tu dodać, że domek ma obrotowe okna i drzwi, a do zestawu dołączone są urocze naklejki. A co będzie odpowiednie dla dziewczynek, które lubią autka? Dla nich stworzony został zestaw „Kabriolet Catie” – jaskraworóżowy samochodzik śmiało pomknie po dywanie w pokoju. A kierująca pojazdem figurka to postać dziewczynki, co na pewno małym kobietkom przypadnie do gustu.

Dziewczynka i autko do zabawy

Inne zestawy klocków Mega Bloks

Klocki Mega Bloks w różowej torbie pozwolą stworzyć ogród, o jakim od dawna niejedna dziewczynka tylko śniła. Kolorystyka zestawu jest słodka i bardzo dziewczęca, ale nie oznacza to, że nie można z tych klocków zbudować samochodu. Z kolei niebieska torba zawiera klocki w żywych barwach, co spodoba się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Należy tu dodać, że sama torba jest przyjazna dla środowiska, a zestaw zawiera aż 80 elementów. Popularnymi klockami Mega Bloks są klocki z literkami „Ćwiczymy ABC”, które można układać w dowolne konstrukcje jak i tworzyć pierwsze słowa. A tego na pewno powinni się od małego uczyć tak chłopcy jak i dziewczynki.

Udostępnij:

1 comment

  1. mega_mama 26 lutego, 2019 at 10:48 Odpowiedz

    A mnie się wydawało, że akurat mega blocks to takie duże klocki, w których wypadku nie jest ważne, czy są dla chłopca czy dla dziewczynki. Przynajmniej u nas w domu takie są.

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *