DzieckoEdukacja i rozwój

Kiedy i gdzie zapisać dziecko na skrzypce? Jakie skrzypce dla dziecka wybrać?

Dziecko i skrzypce

Wielu rodziców stara się zaplanować przyszłość swoim pociechom tak, aby zapewnić im karierę w jakimś zawodzie. Niektórzy zapisują swoje dzieci do różnych szkół muzycznych, chcąc zapewnić dziecku odpowiednie warunki w przyszłości. Chciałbyś, aby twoje dziecko spróbowało kariery w muzyce? Czy skrzypce byłyby odpowiednie na początek? W poniższym artykule powiemy, kiedy i gdzie zapisać dziecko na skrzypce, oraz podpowiemy, jakie skrzypce dla dziecka wybrać.

Kiedy zapisać dziecko na skrzypce?

Jeśli twoje dziecko posiada talent i chcesz, aby zrobiło karierę w branży muzycznej, to najodpowiedniejszym okresem byłby wiek pomiędzy 5-8 lat. Dzieci w tym wieku mogą bardziej przyswajać wiedzę na temat różnych technik muzycznych, aby w przyszłości mogły sprawnie posługiwać się skrzypcami. Oczywiście można zapisać swoje dziecko w późniejszym etapie rozwoju, jeśli już będzie świadome wyboru. Warto zaznaczyć, że skrzypce same w sobie są trudnym instrumentem muzycznym i potrzeba wiele lat, aby profesjonalnie z niego korzystać. W tym celu należy przedstawić dziecku ten instrument, aby mogło się z nim zapoznać. Ponadto trzeba naleźć odpowiednią szkołę muzyczną, aby nauczyć dziecko grać na skrzypcach rozpoczynając od samych podstaw. Niemniej jednak należy pamiętać, żeby w późniejszym etapie dziecko samo zdecydowało, czy woli uczyć się w szkołach muzycznych, czy nie.

Gdzie zapisać dziecko na skrzypce?

Szkoły muzyczne są jedną z wielu takich instytucji, które oferują naukę nie tylko na skrzypcach, ale także na innych instrumentach np. gitara, pianino, flet. W takiej szkole dziecko nauczy się nie tylko jak sprawnie posługiwać się instrumentem, ale także pozna podstawowe zasady strojenia, kompozycji, technik, które przydadzą się w przyszłości. Można także wynająć prywatnego nauczyciela, aby sukcesywnie dziecko mogło nauczyć się gry na skrzypcach i nie odczuwając presji. Jeśli dziecko ukończy szkołę muzyczną i podrośnie, będzie musiało zadecydować, czy chce kontynuować grę na skrzypcach itp., czy zamierza wybrać inny kierunek nauki – niekoniecznie muzyczny. W pierwszym przypadku może zapisać się na akademię muzyczną ze zgromadzoną wiedzą, aby doszkolić swoje umiejętności z gry na skrzypcach i zrobić karierę w branży artystycznej.

Jakie skrzypce wybrać dla dziecka?

Na początek warto zaznaczyć, że nie każde dziecko może grać na skrzypcach. Wszystko zależy od wielu czynników tj. słuch, rytm, pamięć. Jeśli posiada wszystkie te czynniki, warto zastanowić się nad samymi skrzypcami. Przede wszystkim skrzypce nie powinny być ciężkie, ponieważ dziecko musi trzymać instrument w łatwy i wygodny sposób. Dobrze by było zakupić skrzypce dla początkujących, aby dziecko mogło zapoznać się z tym instrumentem i mieć narzędzie do nauki. Można także skonsultować wybór ze sprzedawcą w sklepie muzycznym, aby doradził odpowiednio, jakie skrzypce byłby stosowne do nauki. Można także zakupić używane skrzypce dla dzieci, aby umożliwiły im naukę podstawowych technik. W późniejszym okresie warto zaopatrzyć się w bardziej profesjonalny instrument i czerpać korzyść z wiedzy, jaką dziecko zdobyło w szkołach muzycznych.

Udostępnij:

2 comments

  1. Alinka 30 sierpnia, 2021 at 14:51 Odpowiedz

    Dziękuję za cenne wskazówki. Tak mi się wymarzyło, by moja córka grała na skrzypcach. Mam nadzieję, że uda się jej to przekazać i zapiszę ją. Oczywiście za jej zgodą.

  2. Darek 26 października, 2021 at 13:04 Odpowiedz

    Absolutnie się z tym zgadzam się, że dziecko powinno rozpocząć naukę w podanym wieku. Dzieci łatwiej zapamiętują schemat gry i szybciej szkolą się w tym zakresie. Dodatkowo jest to jedna z form rozrywki.

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *