Dziecko

Komoda z przewijakiem czy przewijak na łóżeczko? Co lepsze dla mamy i dziecka?

Maluch obok misia

Jako świeżo upieczona mama masz wiele dylematów, a jednym z nich jest wybór przewijaka. Na pewno będziesz zastanawiać się nad komodą z przewijakiem, przewijakiem na łóżeczko lub jeszcze innymi rozwiązaniami. My natomiast podpowiemy na co warto się zdecydować i na jakie kwestie zwrócić uwagę.

Dlaczego warto wybrać komodę z przewijakiem?

Zanim przejdziemy do omawiania przydatności komody z przewijakiem, warto napisać czym jest sam przewijak. Jak nazwa wskazuje, jest to miejsce, na którym przewija się dziecko. Nawet jeśli nasze mamy nie miały pojęcia o jego istnieniu, to w dzisiejszych czasach bardzo ułatwia on pielęgnację niemowlęcia, a przede wszystkim zapobiega przemoczeniu pościeli i łóżeczka.

Komoda z przewijakiem pozwala na przechowywanie akcesoriów maluszka, a także zagospodarowanie miejsca w pokoju. Wybór tego typu mebli jest ogromny, wiele sklepów oferuje także komody z przewijakiem o ciekawym designie jak te na www.atbmeble.pl/kategoria-produktu/meble/komody-z-przewijakiem/. Łatwo zatem dopasować sam mebel do wystroju pokoiku dziecięcego, zarówno pod względem kolorystycznym jak i stylistycznym. Ale, by jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie, można pokusić się o kupno komody kąpielowej z przewijakiem. Jest to rozwiązanie praktyczne, a kiedy maluszek podrośnie, przewijak i wanienkę zawsze można zdemontować i cieszyć się ładnym meblem.

warto przeczytać:  Jaki sport wybrać dla dziecka? Kiedy dziecko może zacząć trenować?

Komody z przewijakami

Komoda z przewijakiem – na co zwrócić uwagę kupując taki mebel?

Nie ma sensu kupowanie komody z przewijakiem kiedy dysponujemy małą przestrzenią. Trzeba liczyć się z tym, że nie tylko sama komoda zajmuje miejsce, ale i przewijak. Kolejną kwestią jest także cena – komody z przewijakami do tanich nie należą, więc dobrze jest nastawić się na spore koszty. Wielu rodziców decyduje się do komody, która już u nich stoi, dokupić przewijak i samodzielnie go zamontować na blacie mebla. Kolejnym sposobem jest kupno przewijaka z materiału, takiego, by można go było położyć na komodzie.

Jak sprawdzi się przewijak na łóżeczko?

Mamy chętnie decydują się na rozwiązanie jakim jest przewijak kładziony na łóżeczko. Jego niewątpliwą zaletą jest cena, ale także fakt, że jest wygodny dla kobiet, które rodziły przez cesarskie cięcie, ponieważ nie wymaga schylania. Przewijak na łóżeczko to po prostu sztywna nakładka pokryta folią lub ceratą. Taki przewijak mocuje się do łóżeczka za pomocą nóżek lub innego systemu mocowania. Bardzo często ma on profilowane boki, których zadaniem jest zapewnić bezpieczeństwo niemowlakowi. Minusem przewijaka na łóżeczko jest na pewno to, że dziecko szybko z niego wyrasta, bowiem po kilku miesiącach maluszek już się na nim nie mieści. Łatwo wtedy o wypadek, dlatego nie należy spuszczać niemowlaka ani na sekundę z oka. Przewijak na łóżeczko sprawdzi się więc tylko w przypadku kilkumiesięcznych pociech.

warto przeczytać:  Fenomen facebooka – czy to jest miejsce dla dzieci?

Leżący niemowlak

Przewijak ścienny czyli kolejne rozwiązanie dla mamy i dziecka

Oprócz przewijaka na łóżeczko oraz komody z przewijakiem, warto zainteresować się przewijakiem ściennym. To rozwiązanie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, ponieważ przewijak montowany na ścianie można łatwo składać i rozkładać, nie zajmie on zatem dużo miejsca. Dodatkowo, przewijak ścienny wyposażony jest w szereg przegródek i kieszonek, co ułatwi mamie wykonywanie czynności pielęgnacyjnych wokół dziecka. Natomiast dobrym wyborem może okazać się kupno maty do przewijania, która sprawdzi się w podroży oraz wtedy, kiedy trzeba szybko przewinąć maluszka.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *