DzieckoZabawa i rozrywka

Bajki online, które najczęściej oglądają dzieci

Telewizor i bujany koń

Wszystkie dzieci uwielbiają oglądać bajki, a wybór, przed jakim stają rodzice, szukając odpowiednich tytułów dla swoich pociech, jest naprawdę ogromny. Współcześnie wiele takich pozycji szuka się już nie tyle w programach telewizyjnych, ile w internecie, co umożliwia swobodniejszy dostęp do treści dla najmłodszych, niezależnie od pory dnia.

Gdzie szukać bajek online?

Kiedyś bajki oglądało się przede wszystkim w telewizji, gdzie ustalony program poniekąd wymuszał na nas trzymanie się określonej pory i dostęp jedynie do wybranych tytułów. Obecnie możliwości są znacznie szersze i umożliwia nam to internet, gdzie także da się znaleźć szeroki wybór treści dla dzieci. Popularne tytuły są więc w zasięgu naszych rąk i jest to naprawdę łatwe. Bajki przez internet oglądniesz z dzieckiem na popularnych platformach VOD, wśród których warto wymienić choćby Player, Netflix, Iplę czy HBO GO. Na każdej z tych platform, obok filmów i seriali dla starszej widowni, znaleźć można także rozbudowaną bibliotekę tytułów dla najmłodszych.

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Przygody Asteriksa i Obeliksa znane są już od pokoleń i cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Nie inaczej jest w najnowszą odsłoną tego tytułu, która opowiada o poszukiwaniach nowego kandydata na druida, który zastąpi przechodzącego na emeryturę Panoramiksa. Celem jest oczywiście przekazanie wiedzy odnośnie tworzenia magicznego wywaru. Należy przygotować się na dużą dawkę humoru.

Kraina Lodu

Kraina Lodu była prawdziwym hitem kinowym już od momentu swojej premiery, a dzieci oszalały na punkcie Elsy, młodej królowej, która posiada magiczną moc panowania nad lodem. Fabułę tej historii zna pewnie większość z nas, co nie zmienia faktu, że można tę bajkę oglądać wielokrotnie. Po kilku latach wyszła druga część, która także stała się bardzo popularna i przez wiele osób uważana jest za niezwykle udaną i bardziej dojrzałą kontynuację historii Elsy i jej siostry Anny. I nie można zapomnieć o bałwanku Olafie!

LEGO

Oczywiście chodzi tu nie o jedną bajkę, a o wiele bajek. Popularne klocki LEGO doczekały się własnych produkcji animowanych, zarówno seriali, jak i filmów pełnometrażowych. Z takich popularniejszych warto wymienić choćby LEGO. Przygoda (1 i 2) czy LEGO DC Supeheroes, a to tylko kilka przykładów.

Jak wytresować smoka

Uroczy smok Szczerbatek od razu podbił serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zarówno on, jak i jego jeździec, nieco chuderlawy wiking Czkawka przeżywają niesamowite przygody. To, że dzieci go uwielbiają, świadczy choćby fakt, że film doczekał się kontynuacji i wyszły jeszcze dwie kolejne części.

Bob Budowniczy

To także klasyka, jeżeli chodzi o bajki, które często my sami oglądaliśmy jako dzieci. Obecnie dostępna jest odświeżona animacja, z całkiem nowymi, nie mniej ciekawymi przygodami, Boba i jego maszyn budowlanych. Bajka warta polecenia nie tylko na dobranockę.

Oczywiście to tylko kilka przykładów, z naprawdę szerokiej gamy tytułów, które mogą świetnie sprawdzić się do oglądania z dzieckiem. Wiele tych tytułów jest nie tylko ciekawą rozrywką, ale i niesie ze sobą także liczne walory edukacyjne.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *