Dziewczynka chodzi po linach

W każdym województwie znajduje się park rozrywki, dlatego nawet jeśli wybieracie się na wakacje, warto odwiedzić miejsca, gdzie najmłodsi będą mieli zabawy pod dostatkiem. Przedstawiamy TOP5 parków rozrywki w Polsce.

  1. Rabkoland
  2. Aquapark Reda
  3. Wesołe Miasteczko w Chorzowie
  4. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu
  5. Sea Park Sarbsk

1. Rabkoland

Rabkoland jest jednym z największych parków rozrywki w województwie małopolskim, a konkretnie znajduje w Rabce-Zdroju. Nie brak tu rozrywek takich jak kolejki, karuzele, ale także muzea i teatr. Warto wspomnieć, że w Rabkolandzie najbardziej ulubionymi rozrywkami są oczywiście karuzele, których tutaj nie brakuje. Balerina, Musik Express, Can Can to nazwy karuzel, z których dzieci dzięki biletom no-limit mogą korzystać ile tylko dusza zapragnie. Na pewno Rabkoland to doskonałe miejsce dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Skorzystać mogą oni z atrakcji przeznaczonych dla ich podopiecznych takich jak 28-metrowe koło młyńskie, Kopalnia Złota, Wiking oraz Autoskuternia.

Nie sposób nie wymienić największej atrakcji Rabkolandu czyli ruchomych figur, których w parku jest aż 256. Można zatem podziwiać figury przejeżdżając przez Cyrk Wielki, Wesołą Farmę, Śpiewające Warzywa, Straszny Dwór. Na tym jednak nie koniec atrakcji. W Rabkolandzie znajduje się Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości. Oprócz tego najmłodsi mogą zobaczyć wiele przedstawień w Teatrze Iluzji Hokus Pokus oraz w Teatrze Pacynki, który prowadzi Pan Kukiełka.

2. Aquapark Reda

W Redzie, około 25 km od nadmorskiego Władysławowa znajduje się największy Aquapark na północy naszego kraju. Aquapark Reda może się poszczycić jedynym w Polsce zjazdem z rekinami. Jest to atrakcja, która zaskoczy dzieci i na pewno wywoła dreszcz u dorosłych. Zjazd oszklonym tunelem rozpoczyna umożliwia podziwianie prawdziwych rekinów ze Sri Lanki. Kolejna atrakcja aquaparku jest Zatoka Piratów czyli basen, na którego środku stoi wielki okręt piracki ze zjeżdżalniami i zabawkami przeznaczonymi do wody. Największym basenem w redzkim aqaparku jest Basen-Zamek gdzie znajduje się postument potwora morskiego Karakena. Oprócz tego w basenie tym można skorzystać z biczy wodnych oraz dotrzeć do niecki wodnej, która nigdy się nie kończy. Wśród innych atrakcji w Aquaparku Redzie znajduje się zjeżdżalnia rodzinna, basen z falą, Leniwa Rzeka, a także wulkaniczne jacuzzi. W aquaparku znajduje się także najnowocześniejsze saunarium, gdzie można sobie wybrać rodzaj sauny (leśną, suchą, solną, kaszubską).

3. Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Śląskie Wesołe Miasteczko to jeden z największych kompleksów turystycznych w województwie śląskim w Chorzowie. Można tu wsiąść na karuzelę Balerinę, przejechać się kolejką biedronkową, a nawet odwiedzić Dolinę Niedźwiedzia. Legendi w Śląskim Wesołym Miasteczku ma 26 h i udostępnia około 40 atrakcji. Legendia podzielona jest na strefy tematyczne związane legendami i podaniami śląskimi. W Legendii działają 3 coastery – Scary Toys Factory, Dream Hunters Society i Tornado. Warto tu także wspomnieć o dwóch karuzelach – Samoloty Duże oraz Enterprise. Oprócz tego mamy jeszcze bujane statki, samochodziki-dyliżanse, place zabaw, strzelnice i baseny z dmuchanymi piłeczkami.

4. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

W uzdrowiskowej części Ustronia Zawodziu, znajduje się Leśny Park Niespodzianek. Jest to nietypowy park rozrywki połączony z ogrodem zoologicznym. Niezwykła atrakcja na pewno jest tu to, że swobodnie chodzące po całym parku zwierzęta można głaskać i dokarmiać. A można tu spotkać jelenie, sarny, żubry oraz dziki. Na turystów w Leśnym Parku Niespodzianek czekają pokazy lotów drapieżnych ptaków. Poza tym sowiarnia daje możliwość zobaczenia różnych odmian sów, które świetnie współpracują z treserami. Dzieci mogą spacerować ścieżkami pełnymi zwierzątek, skorzystać z placu zabaw, a także trafić na aleję bajkową.

5. Sea Park Sarbsk

Sea Park znajdujący się w Sarbsku jest parkiem Edukacyjno-Rekreacyjnym, który pokazuje całą faunę i florę morza, a także kulturę i historię regionu Pomorza. Jedną z większych atrakcji parku jest fokarium gdzie o określonych godzinach można obserwować karmienie i tresurę fok. Tym, co może spodobać się najmłodszym jest Oceanarium Prehistoryczne 3D gdzie można przeżyć podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych. Real Ocean 3D to łódź podwodna z której można podziwiać mieszkańców mórz i oceanów tak jakby znajdowali się tuz obok. Oprócz wymienionych atrakcji warto wymienić pokaz multimedialny, w którym sympatyczny wieloryb opowiada dzieciom różne historie. Z kolei Park Makiet Zwierząt Morskich prezentuje okazy ryb i ssaków morskich w rzeczywistych rozmiarach.

Udostępnij:

1 comment

  1. Atrakcyjne 20 marca, 2020 at 06:08 Odpowiedz

    Bardzo fajne miejsce do relaksu i zabawy. Głównie dla mniejszych dzieci. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda to miejsce i jakie znajdziemy tam atrakcje, zapraszamy do nas na blog.

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *