W góry z dzieckiem – gdzie jechać, jak wybrać hotel, o czym pamiętać?
Nikogo nie zdziwi fakt, że dziecko powinno jak najczęściej jeździć w góry i pooddychać czystym, górskim powietrzem. Jest to szczególnie wskazane dla tych maluchów, które borykają się z problemem astmy, alergią wziewną czy niedokrwistością. Jednak góry nie ograniczają się tylko do spacerów. Dzieci mogą skorzystać z szeregu atrakcji i rozładować drzemiące w nich pokłady energii. Gdzie udać się z dzieckiem będąc w górach? Przeczytaj poniższy artykuł.
Gdzie w góry z dzieckiem – jak wybrać hotel?
Góry to wyjątkowe miejsce, gdzie koniecznie trzeba zabrać swoją pociechę. Podczas górskiej wycieczki, poznaje ich największe walory i zalety. Lecz dziecko, to jednak dziecko i zawsze będzie szukało sposobu na typowo dziecięcą zabawę. Dlatego wybierając hotel, w którym się zatrzymacie, szukajcie takiego miejsca, które jest przyjazne dzieciom i szanuje ich potrzeby. Hotel rodzinny w górach to np. Srebrny Bucznik w Istebnej, w którym na najmłodszych czekają specjalnie przygotowane pokoje z najrozmaitszymi zabawkami, grami wideo oraz duży plac zabaw w ogrodzie. Wszystko to ma na celu zapewnienie dzieciom dużej dawki rozrywki, wrażeń oraz miłych wspomnień. To sprawi, że maluchom góry będą się pozytywnie kojarzyły i będą chciały do nich wracać.
Dobrze, aby w hotelu, który wybierzecie, znajdował się basen. W pochmurne dni dziecko będzie mogło szaleć na zjeżdżalniach, a rodzice odpocząć w kąciku SPA. Hotel rodzinny powinien zatrudniać animatorów, którzy zapewnią dzieciom bezpieczną zabawę, aby mogły się wyszaleć i wyładować drzemiąca w nich energię. Dopełnieniem całości, byłyby inne ciekawe atrakcje, znajdujące się w okolicy hotelu jak np. park rozrywki czy ciekawe trasy rowerowe. Dlaczego warto o tym pomyśleć? Ponieważ dzieci szybko się nudzą i lepiej zawsze mieć jakiegoś asa w rękawie.
Gdzie w góry z dzieckiem – o czym pamiętać?
W góry można się wybrać o każdej porze roku. Jednak planując taki wyjazd, trzeba myśleć przede wszystkim o dziecku. Zawsze miejcie na uwadze jego potrzeby, możliwości oraz chęci. Ponadto, góry są nieprzewidywalne. W każdej chwili pogoda może się zmienić diametralnie, więc szukajcie takich tras, gdzie szybko będziecie mogli się schronić. Nie powinny być one ani za długie, ani zbyt trudne. Niezależnie od tego, czy wybieracie się z małym, czy z większym dzieckiem, za długie trasy dla obu stron będą zwyczajnie męczące. Dlatego starajcie się wybierać krótkie odcinki, maksymalnie 15 kilometrów. Jest to idealny dystans, na którym dziecko zdąży swobodnie pobiegać i skorzystać z atrakcji, jakie daje otoczenie.
Wspólne rodzinne wędrówki nie tylko odciągają dzieci od telefonów i komputerów, ale stwarzają możliwość do spędzenia czasu z rodziną. To doskonały sposób na pogłębienie relacji i nadrobienia czasu, którego nie ma się dla siebie dostatecznie dużo na co dzień. Dzieci poznają wtedy nowy świat, który na żywo prezentuje się znacznie lepiej, niż na ekranie telefonu.