DzieckoZabawa i rozrywka

Przedszkole narciarskie w polskich górach – lista polecanych miejsc

Chłopiec leży na śniegu w górach

Wielu rodziców, uwielbiających jazdę na nartach, chciałoby tą pasją zarazić swoje dzieci i pokazać im, ile z tego sportu płynie przyjemności i zabawy. Jednak, aby dziecko mogło w pełni korzystać z uroków jazdy na nartach, musi poznać, czym jest ta dyscyplina oraz jej podstawy. W tym celu stworzono przedszkole narciarskie, gdzie maluchom pokazuje się, że jazda na nartach to ekscytująca zabawa. Gdzie w Polsce można znaleźć najlepsze przedszkola narciarskie? O tym opiszemy w poniższym artykule.

  1. Beskid Sport Arena – Szczyrk
  2. Snow4fun – Szklarska Poręba
  3. Kubusiowe przedszkole – Tylicz
  4. Wierchołek Dwie Doliny – Muszyna Wierchomla

1. Beskid Sport Arena – Szczyrk

To ośrodek narciarski mieszczący się w malowniczej Dolinie Biłej, którego tereny narciarskie, przeznaczone są dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania, w tym dla najmłodszych. To właśnie dla nich powstało przedszkole narciarskie w Szczyrku Beskid Sport Arena, gdzie wykwalifikowany zespół instruktorów pomaga najmłodszym oswoić się z jazdą na nartach oraz aktywnie organizuje im czas. Dzieci podczas pobytu w przedszkolu narciarskim, nie mogą narzekać na nudę. Na bieżąco przygotowywane są dla nich różne zabawy, zajęcia oraz atrakcje na śniegu na specjalnie wydzielonym i bezpiecznym terenie. W tym miejscu maluchy mogą nie tylko uczyć się jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktora, ale przede wszystkim mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, podczas gdy rodzice, pokonują górskie trasy narciarskie.

warto przeczytać:  Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem w Polsce?

2. Snow4fun – Szklarska Poręba

Jest to przedszkole narciarskie, należące do ośrodka narciarskiego Ski Arena Szrenica znajdującego się w Karkonoszach. Działa w tym miejscu Akademia Młodego Narciarza, która prowadzi kursy i naukę jazdy na nartach dla najmłodszych. Maluchy mogą korzystać z oświetlonego i naśnieżanego łagodnego stoku, który jest dla nich w pełni bezpieczny. Oprócz szkolenia prowadzone są różnorodne gry i zabawy, podawane są ciepłe napoje oraz posiłek. Zajęcia w grupie prowadzone są od 4 roku życia, natomiast zajęcia dla mniejszych dzieci prowadzone są indywidualnie.

Chłopiec uczy się jeździć na nartach

3. Kubusiowe przedszkole – Tylicz

W miejscowości Tylicz niedaleko Krynicy-Zdroju powstało przedszkole, w którym oprócz nauki jazdy na nartach, przygotowywanych jest wiele atrakcji i różnorodnych zabaw dla najmłodszych. Dzieci mogą odwiedzić Kubusiowy Park Zabaw z oponami, placem śnieżnych bitew oraz unihokejami. Maluchy uczą się jazdy na nartach na specjalnym Kubusiowym wyciągu o długości 150 m i pozostają pod stałą opieką instruktorów. Po skończonym kursie czekać na nie będzie pyszna gorąca czekolada. Nauka przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 8 lat.

4. Wierchołek Dwie Doliny – Muszyna Wierchomla

Uznana Szkoła Narciarska Dwie Doliny, również organizuje szkolenia i zabawy dla najmłodszych. Na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach mogą liczyć dzieci, które skończyły 5 lat. Natomiast na mniejsze maluchy, czekają różnorodne gry i zajęcia, które nie wymagają nart. Po zabawie na śniegu i świeżym powietrzu mogą ogrzać się w kąciku zabaw gdzie wspólnie z opiekunami, mogą się dalej bawić, rysować, oglądać bajki lub zjeść coś ciepłego. Dla dzieci starszych w wieku 8 do 14 lat organizowane są kilkudniowe kursy jazdy na nartach.

warto przeczytać:  Jak dzieci spędzają czas wolny, co mówią badania?

Jeżeli uwielbiacie jazdę na nartach i chcielibyście pokazać swoim dzieciom, ile z tego płynie frajdy i zabawy, ale czujecie w głębi duszy, że nie wiecie, w jaki sposób przekazać im swoją wiedzę i umiejętności, to już wiecie, gdzie możecie szukać wsparcia. Dzięki takim miejscu jak przedszkole narciarskie, Wasze dzieci, nawet jeśli nie zapałają miłością do nart i tak, mogą się świetnie bawić a Wy, nie będziecie musieli rezygnować ze swoich pasji.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *