DzieckoMama i TataZabawa i rozrywka

Niebanalne pomysły na wakacje z dziećmi

Dziewczynka w morzu

Wakacje z dziećmi powinny być tak zaplanowane, aby maluchy się nie nudziły i wspominały wyjazd z rodzicami jako jedno z najwspanialszych przeżyć. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby były wypełnione radością i entuzjazmem. Czego nie powinno zabraknąć na wakacjach z dziećmi? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Wakacje z dziećmi na rowerze
  2. Wczasy nad morzem
  3. Wakacje za granicą
  4. Wakacje z dziećmi nad jeziorem

1. Wakacje z dziećmi na rowerze

Jeśli cała rodzina lubi jeździć na rowerze, to zdecydowanie warto zamieścić ten punkt na liście wakacyjnych atrakcji. Oczywiście trzeba się do takiej wyprawy odpowiednio przygotować. Wakacje na rowerze opisuje bloger i podróżnik Krzysztof Skok na swoim blogu, do którego warto zajrzeć, planując wycieczkę rowerową z dziećmi. Idealnym do tego miejscem będą z pewnością Warmia i Mazury gdzie można znaleźć spokojne trasy na wyprawę nawet z całkiem małymi dziećmi w przyczepkach. Każdemu maluchowi spodoba się z pewnością Ojcowski Park Narodowy, którego trasa, zapewnia mnóstwo atrakcji. Można przejechać po niej na rowerze, pieszo lub konno. Na każdym z odcinków znajdzie się coś, co zainteresuje małego podróżnika.

2. Wczasy nad morzem

Polskie morze to idealne miejsce zarówno na dłuższe wakacje, jak i krótki wypad. W tym miejscu dobrze czują się zarówno rodzice, jak i ich pociechy. Takie wczasy budują odporność dziecka i są szczególnie polecane dla tych maluchów, które borykają się z astmą, alergiami czy małym apetytem. Wczasy nad morzem to okazja do pięknie spędzonych chwil i wspaniałych wspomnień. Któż z łezką w oku nie wspomina szaleństw na plaży, budowania zamków z piasku, stawiania babek czy puszczania latawców? Jeśli dzieci nie są jeszcze dostatecznie duże, aby mogły kąpać się w morzu, można zabrać mały basenik, w którym będą mogły się bezpiecznie pluskać. To, czego nie może zabraknąć na takich wczasach to oczywiście dmuchane kółka, wiaderka, łopatki, grabki czy wiaderko. Zbierajcie kamyki, muszelki i szukajcie bursztynów, a popołudniami przepłyńcie morze na pirackim statku.

Dzieci na motorówce

3. Wakacje za granicą

Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród rodzin z dziećmi jest niewątpliwie Bułgaria. Kusi ona swoimi piaszczystymi plażami oraz ciepłym morzem. Pogoda zawsze sprzyja i nawet wyjeżdżając poza sezonem, można liczyć na przyjemne słońce. Ogromnym atutem Bułgarii jako miejsca na rodzinne wakacje jest szeroka baza gastronomiczna i hotelowa, która zapewnia szeroki zakres atrakcji dla najmłodszych takie jak aquaparki, place zabaw, baseny ze zjeżdżalniami i zajęcia z animatorami. Największą popularnością w Bułgarii cieszą się kurorty w Słonecznym Brzegu oraz Złotych Piaskach. Poza Bułgarią najczęściej wybieranym kierunkiem jest Turcja i Grecja, gdzie również oprócz pięknej pogody, wspaniałych widoków i piaszczystych plaż, można wybierać obiekty stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi. W takich miejscach dzieci mogą się wyszaleć w parkach wodnych, brodzikach i skorzystać z programu przygotowanego przez hotelowych animatorów.

4. Wakacje z dziećmi nad jeziorem

Wyjazd z dziećmi nad jezioro, do lasu czy na wieść to świetny pomysł dla tych rodziców, którzy chcą, aby dziecko spędziło czas na świeżym, wolnym od spalin powietrzu. Lasy chronią dziecko przed wiatrem, silnym słońcem oraz pochłaniają zanieczyszczenia. Woda w jeziorze jest zdecydowanie cieplejsza niż ta w morzu, w związku z czym maluch może się w nim kąpać do woli. To szczególnie polecane miejsce dla tych dzieci, które dopiero uczą się pływać. Ponadto można liczyć na mnóstwo innych atrakcji jak pływanie łódką, żaglówką, łowienie ryb z pomostu czy zbieranie muszelki i kamyków.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *