DzieckoWychowanieZdrowie dziecka

Naturalne akcesoria dla dzieci, które warto mieć

Naturalne akcesoria dla malucha

Każdy rodzic, świadomy owoców, jakie daje nam matka ziemia, chce wykorzystać wszystkie jej walory do naturalnego wspierania rozwoju dziecka. Ekologiczne produkty są nie tylko dobre dla środowiska, ale przede wszystkim bezpieczne dla malucha oraz jego zdrowia. W poniższym artykule prezentujemy naturalne akcesoria dla dzieci, które warto mieć w domu.

Bambusowe otulacze i poduszki

W sprzedaży dostępne są bambusowe komplety składające się z otulaczy oraz poduszek, które można używać do wózka w czasie spacerów lub jako okrycie w cieplejsze dni. Idealnie sprawdzają się w lecie, gdyż ze względu na właściwości termoregulacyjne materiał chłodzi podczas upałów, a także chroni skórę przed promieniami słonecznymi. Bambusowa tkanina jest mocniejsza i zdecydowanie ładniejsza od zwykłej tetrowej. Poza tym charakteryzuje się dużo większą miękkością i ma ładny połysk. Poduszki wypełnione są antyalergiczną, całkowicie naturalną włókniną sylikonową. Dają duże uczucie komfortu i są idealną opcją dla alergicznych maluchów.

Ekologiczne pieluszki wielorazowe

Pieluchy wielorazowe zyskują coraz większą popularność ze względu na delikatne, naturalne i oddychające tkaniny, z jakich są uszyte. Nie uczulają i znacznie zmniejszają ryzyko odparzeń na pupie. Co więcej, wspomagają także prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Ich inną zaletą jest przewiewność oraz fakt, że się nie przegrzewają. Po wypraniu nie wymagają prasowania. To nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Szacunkowy wydatek poniesiony na zakup pieluch jednorazowych wynosi ok. 4 000 złotych w skali roku, natomiast pieluchy jednorazowe to koszt najwyżej 900 złotych.

Maluch leży w pieluszce

Naczynia biodegradowalne

Eko naczynia biodegradowalne wykonane z kukurydzy są całkowicie bezpieczne dla środowiska oraz dla zdrowia dzieci. Tego typu produkty nie zawierają BPA, hormonów ani innych szkodliwych substancji. Ich kształt wspomaga naukę samodzielnego jedzenia. Mogą z nich korzystać kolejne dzieci, gdyż upływ czasu, w żaden sposób im nie szkodzi.

Ekologiczne środki do mycia zabawek

Niepowtarzalne i nowatorskie środki stworzone z myślą o ekologii pozwolą zabić do prawie 100% szkodliwych bakterii z zabawek, pozostawiając powierzchnię higienicznie czystą. Najczęściej są to środki w wygodnym sprayu, który eliminuje bakterie typu gronkowce, E.coli czy paciorkowce. Takie środki mają też właściwości odkażające i dezynfekujące, a dzięki naturalnym składnikom antybakteryjnym są łagodne dla środowiska, dziecka oraz skutecznie zabijają zarazki. Nie pozostawiają osadu, zatem dziecko może bez obaw się nimi bawić nawet bezpośrednio po użyciu danego środka.

Oczyszczacz powietrza

Skoro mowa o ekologii nie można zapominać o świeżym i zdrowym powietrzu. Smog, kurz, roztocza czy sierść zwierząt są szczególnie niebezpieczne dla tych dzieci, które zmagają się z problemami alergicznymi. Dzięki najwyższej klasy urządzeniom oczyszczającym powietrze możliwe jest wyeliminowanie z niego wszelkich włosów, kłaczków czy drobinek kurzu. Najlepiej sprawdzają się w okresie wiosenno – letnim, kiedy to wiele kwiatów zaczyna pylić. Niektóre modele wyposażone są również w filtr węglowy, który pozwala na walkę ze smogiem. Pracują cicho, niekiedy są nawet niesłyszalne i nie zajmują dużo miejsca.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *