Kultura

Harry Potter i Komnata Tajemnic w kolorach czterech domów. Specjalna edycja dla miłośników przygód Harry’ego Pottera

symbole Harry Potter

Książki o Harrym Potterze są jedną z serii, która doczekała się największego fandomu. Jeżeli jesteś jednym z jego członków lub szukasz pomysłu na prezent dla Potteromaniaka, koniecznie sprawdź specjalną edycję Komnaty Tajemnic!

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” w kolorach domów – o co chodzi?

Choć wielu osobom może ciężko w to uwierzyć, od daty polskiej premiery książki „Harry Potter i Komnata Tajemnic” minęło już 20 lat. Druga część serii o Chłopcu, Który Przeżył, czyli tej, która wywróciła świat popkultury do góry nogami i na nowo przekonała młodych ludzi do czytania, pojawiła się w Polsce 13 września 2000 roku. Tak, to było ponad 20 lat temu!

Z okazji okrągłych urodzin, wydawnictwo Media Rodzina przygotowało niespodziankę dla wszystkich małych i dużych, którzy wciąż czekają na swój list z Hogwartu. To właśnie Komnata Tajemnic wydana na nowo, w czterech wersjach do wyboru powiązanych z domami uczniowskimi obowiązującymi w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Chodzi oczywiście o pełen męstwa i odwagi Gryffindor, słynący z lojalności oraz uczciwości Hufflepuff, znany z mądrości i kreatywności Ravenclaw oraz pełen ambicji, a także sprytu Slytherin. Szczegółów szukaj na stronie: https://www.empik.com/harry-potter.

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” – specjalna edycja dla największych Potterheads

Cztery nowe okładki powieści „Harry Potter i Komnata Tajemnic” wyd. Media Rodzina występują w następujących kolorach: złoto i szkarłat (barwy domu Gryffindor), żółć i czerń (barwy Hufflepuff), niebieski (Ravenclaw) oraz szmaragd i srebro (Slytherin). Na okładkach znajdują się splątane węże oraz detale takie jak godła poszczególnych, odpowiadających kolorystyce, domów:

  • z lwem – Gryffindor,
  • z borsukiem – Hufflepuff,
  • z orłem – Ravenclaw,
  • z wężem – Slytherin.

Tak wyjątkowo oprawione książki o Harrym Potterze są idealnym pomysłem na prezent dla znanego ci potteromaniaka – albo samego ciebie, gdy to właśnie ty spośród wszystkich serii literackich tę ukochałeś sobie najbardziej. Każdy Gryfon, Krukon, Puchon i Ślizgon będzie mógł z dumą prezentować wymarzoną przynależność do tego z domów, z którym utożsamia się najbardziej i jakiemu najbardziej kibicował podczas rozgrywek w Quidditcha.

A jeśli ty, lub obdarowywana przez ciebie osoba, nie wykazywała nigdy wyjątkowej sympatii do którejkolwiek z grup uczniowskich, równie mocno identyfikując się z każdą z nich, dobrym wyborem będzie cała kolekcja książek. Pierwszy tom serii „Harry Potter” utrzymany w czterech głębokich, estetycznych barwach na tle czerni z pewnością stanie się jedną z perełek biblioteczki czytelnika. Z kolei pojedyncza, wybrana odsłona może stanowić wyjątkową ozdobę sypialni czy salonu – umieszczona w niewielkiej gablotce czy na krótkiej półce, np. subtelnie podświetlona dyskretnym kinkietem.

Dodatkowym atutem tego specjalnego wydania jest fakt, że Media Rodzina po upływie 20 lat od premiery Kamienia Filozoficznego również ten tom wypuściło w specjalnych odsłonach. Oznacza to, że Potterhead najprawdopodobniej będzie mógł skompletować całą serię powieści w barwach ulubionego domu – gdy tylko i one doczekają się swojego „oczka”!

Udostępnij:

3 comments

  1. Luiza 7 grudnia, 2021 at 13:37 Odpowiedz

    Mój krasnal to chyba największy fan HP, już wiem, co wjedzie pod choinkę, pewnie będzie szał przy otwieraniu, oby tylko sam tego w necie nie znalazł

  2. Gina 15 grudnia, 2021 at 12:32 Odpowiedz

    Szkoda, że nie wiedziałam, że jest takie wydanie wcześniej… Kupiłabym bratanicy. Ona tak lubi Harry’ego! No nic – muszę zapisać w zakładce i pamiętać na kolejną okazję.

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *