DzieckoEdukacja i rozwój

Ile trwa nauka gry na gitarze elektrycznej? W jakim wieku dziecko może zacząć grać na gitarze elektrycznej?

dziewczynka grająca na zabawkowej gitarze

Nauka gry na gitarze elektrycznej to proces, z którego dziecko może wynieść wiele korzyści. Każdy uczy się jednak w swoim tempie, więc trudno oszacować, ile dokładnie należy przeznaczyć czasu na takie lekcje gry na gitarze. Całe szczęście grać na gitarze elektrycznej jest się dość łatwo nauczyć. Jest to instrument prawie dla każdego i w prawie każdym wieku, więc najważniejsza jest chęć do działania.

Jak zacząć grać na gitarze elektrycznej jak najszybciej?

Trudno jest oszacować, ile dokładnie zajmie nauka gry na gitarze elektrycznej. Wszystko zależy tu od wieku i poziomu zaangażowania dziecka. Warto jednak zauważyć, że pierwsze proste chwyty dziecko może zagrać już przy okazji pierwszych zajęć. Podstawą sukcesu jest tu powtarzalność i aktywne ćwiczenie. Jeśli najlepszym rozwiązaniem dla dziecka będzie, np. książka o nauce gry na gitarze elektrycznej w formie pdf, to można taki materiał zrealizować własnym, dynamicznym tempem. Jeśli lekcje gry na gitarze przyjmą formę zajęć indywidualnych, jest to uzależnione od częstotliwości tych lekcji.

Ile trwa nauka gry na gitarze elektrycznej?

Trudno odpowiedzieć, ile dokładnie trwa nauka gry na gitarze elektrycznej w szkole muzycznej, ponieważ szkoły państwowe oferują głównie kursy gitary klasycznej. Wyjątkiem są tu szkoły prywatne, które od podstaw pokazują jak zacząć grać na gitarze elektrycznej. W tym przypadku pierwsze wyniki widoczne mogą być nawet zaraz po rozpoczęciu nauki. Można również przyjąć ogólną zasadę szkół muzycznych, gdzie nauka gry na gitarze na I stopniu trwa od 4 do 6 lat. Muzyczne szkoły publiczne skupiają się jednak głównie na rozwoju rytmiki i muzykalności, a nie na uczeniu konkretnych utworów. Przez to, efekty ćwiczeń często zauważalne są nieco później.

W jakim wieku zacząć naukę gry na gitarze?

Niezależnie od tego ile trwa nauka gry na gitarze, dziecko może zacząć już w momencie, kiedy będzie mogło poprawnie złapać instrument. Kierując się tym, na gitarze elektrycznej jest się nauczyć łatwiej, ponieważ może być ona mniejsza i wygodniejsza. Gitarę elektryczną jest też łatwiej dopasować do wieku dziecka, ponieważ instrumenty te są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Najlepiej więc skonsultować się z nauczycielem, który po krótkiej rozmowie dokładniej stwierdzi, w jakim wieku dziecko może zacząć grać na gitarze. Inną metodą, aby stwierdzić kiedy zacząć naukę gry na gitarze, jest trzymanie się wytycznych publicznych szkół muzycznych, które przyjmują dzieci od 6. roku życia.

Pytanie o to ile, trwa nauka na gitarze elektrycznej jest więc bardzo rozległe i zależy od wielu czynników. Na pewno bardzo istotne jest tu to, w jakim wieku dziecko może zacząć grać na gitarze elektrycznej, a tym samym robić to w sposób bezpieczny. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ dziecko w zbyt młodym wieku, łatwo może przyswoić złe nawyki. Dlatego tak istotna jest konsultacja z nauczycielem.

Udostępnij:

Odpowiedz na artykuł

Your email address will not be published. Required fields are marked *